Meble metalowe

Strona główna » Meble metalowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mebli metalowych.

Szafa biurowa BUS/3 Szafa biurowa trzypółkowa ze skrytką, z drzwiami uchylnymi.
Szafa biurowa posiada dwa skrzydła drzwi uchylnych zawieszone na zawiasach kołkowych. Wyposażona jest w skrytkę zamykaną zamkiem krzywkowym, ryglującym trzypunktowo oraz trzy półki przestawne co 90 mm. Wykonana jest z blachy czarnej o grubości 0.8 mm-1.0 mm malowana farbami proszkowymi (epoksydowo-poliestrowymi). Zamykana zamkiem baskwilowym, ryglują-cym w trzech punktach i wykończonym uchwytem klamkowym. Maksymalny udźwig półki - 50 kg.
Szafa biurowa BŻ/4 Szafa biurowa dwupółkowa z drzwiami przesuwnymi żaluzjowymi.
Szafa biurowa wyposażona w system drzwi przesuwnych, żaluzjowych znajduje szerokie zastosowanie w niewielkich pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na otwarcie drzwi skrzydłowych. Wyposażona w dwie półki przestawne co 90 mm. Wykonana jest z blachy czarnej o grubości od 0.8 mm - 1 mm, malowana farbami proszkowymi (epoksydowo - poliestrowymi ). Zamykana zamkiem krzywkowym. Maksymalny udźwig półki - 50 kg.
Szafa do segregatorów AT4/4 Szafa do segregatorów i teczek wiszących formatu A-4, cztery szuflady.
Czteroszufladowa szafa przystosowana do przechowywania segregatorów oraz teczek zawieszkowych formatu A4 w poziomie. Wykonana jest z blachy czarnej o grubości od 0.6 mm - 2 mm, malowana farbami proszkowymi (epoksydowo-poliestrowymi). Szuflady przesuwają się po prowadnicach z łożyskami kulkowymi z blokadą zabezpieczającą przed wypadnięciem. Całość zamykana jednym centralnym zamkiem. Pojemność szuflady ok. 60 teczek zawieszkowych, maksymalne obciążenie - 65 kg. Szafa posiada blokadę pozwalającą na wysunięcie tylko jednej szuflady, co zachwouje stabilność szafy.
Regał magazynowy Regały magazynowe pięciopółkowe.
Regał magazynowy. Komplet regału tworzą cztery słupy nośne, perforowane co 55 mm wykonane z blachy o grubości 2.0 mm oraz pięć pótek profilowanych z blachy o grubości 0.8 mm. Całość skrę-cana śrubami o 6 mm oraz malowana farbami proszkowymi (epoksydowo-poliestrowymi). Na życzenie wykonujemy dodatkowo listwy zabezpieczające boczne i tylne. RM4, RM5,RM6 posiadają dodatkowe wzmocnienia. Maksymalny udźwig półki - 70 kg.
Szafa ubraniowa BHP Szafa ubraniowa BHP, 2-drzwiowa z ławką.
Dwudrzwiowa szafa ubraniowa z ławeczką, wyposażona jest w półkę, wieszaki boczne oraz drążek na wieszaki ubraniowe. Drzwi posiadają otwory wentylacyjne. Szafa wykonana jest z blachy czarnej o grubości 0.6 mm - 1.0 mm, malowana farbami proszkowymi (epoksydowo-poliestrowymi). Zamykana zamkiem krzywkowym. Podstawa - ławeczka, wykonana z profilu zamkniętego 30x30 o przekroju kwadratu. Siedzisko tworzą listwy drewniane pokryte lakierem bezbarwnym.
Szafa skrytkowa BHP Szafa skrytkowa BHP 4-drzwiowa.
Czterodrzwiowa szafa skrytkowa. Każda z komór wyposażona jest w wieszaki boczne oraz drążek na wieszaki ubraniowe. W drzwiach skrytek wykonane są otwory wentylacyjne. Szafa wykonana jest z blachy czarnej o grubości 0.6 mm - 1.0 mm, malowana farbami proszkowymi (epoksydowo-poliestrowymi). Skrytki zamykane zamkami krzywkowymi. Całość osadzona jest na cokole wykonanym z blachy czarnej o grubości 2.0 mm.

Meble metalowe to doskonała alternatywa dla mebli, wykonanych z litego drewna, lub też płyt MDF czy wiórowych. Ich największą zaletą jest duża odporność na uszkodzenie i zniszczenie. To ważna cecha zwłaszcza, gdy zamierzamy wyposażyć swoje biuro. Meble będą w nim bowiem służyły wielu pracownikom, którzy codziennie eksploatują ich wnętrze. Najczęściej meble metalowe kupujemy również jako wyposażenie warsztatów, lub też przydomowych pomieszczeń gospodarczych. Zwykle przeważają względy praktyczne, chcemy mieć mebel solidny, który będzie w stanie udźwignąć różne ciężkie elementy, dokumenty czy też narzędzia. Minimalistyczny design mebli, wykonanych z metalu sprawił jednak, że zaczęli je doceniać również miłośnicy stylu industrialnego. W ten sposób metalowe bryły trafiły na salony, zwłaszcza do mieszkań typu loftowego. Zyskały wówczas na kolorystyce i bardziej przemyślnych kształtach nie tracąc swoich praktycznych właściwości.

Dużym atutem mebli metalowych jest to, że nie wymagają konserwacji ani zabiegów zabezpieczających ich strukturę, jak w przypadku mebli drewnianych. Elementy tego typu są bardzo odporne na warunki atmosferyczne a jeśli posiadają odpowiednią ochronę antykorozyjną, mamy pewność, że będą praktycznie niezniszczalne. Łatwo je również utrzymać w czystości. Wystarczy przetrzeć ich powierzchnię zwilżoną ściereczką, ewentualnie z dodatkiem jakiegoś detergentu. Nie ma potrzeby kupowania specjalnych preparatów czyszczących czy wosków. Meble metalowe to typowy wystrój biur czy gabinetów. Najczęściej wybierane są szafy i szafki. Zamykane na klucz zwykle kryją w sobie ważne dokumenty firmowe. Szafy metalowe występują w różnych wariantach, mogą mieć drzwi otwierane w sposób tradycyjny, lub też przesuwne albo rozsuwane w formie harmonijki. Prosty, minimalistyczny design jest mniej ważnym aspektem, branym pod uwagę przy zakupie. Liczy się solidność, dlatego większość metalowych półek jest w stanie udźwignąć obciążenie nawet do 50 kg.

Meble metalowe to wiele elementów, które warto dopasować do swoich potrzeb. Wśród nich są szafy metalowe na dokumenty, szafy metalowe biurowe na segregatory i kartoteki, ale także sejfy, bez których trudno sobie obecnie wyobrazić siedzibę firmy czy instytucji. Szafy, wykonane z metalu, jako odporne na wilgoć a nawet zalanie, doskonale zabezpieczają przed zniszczeniem dokumentację w każdym biurze, kancelarii czy też archiwum. Dlatego tak chętnie są w nich trzymane akty notarialne, mapy, gotówka, pieczątki czy rysunki. Większość z nich jest wykonanych z blachy stalowej, lakierowanej proszkowo, niektóre elementy powstały z blachy stalowej ocynkowanej. Szafy zwykle są zamykane zamkiem krzywkowym baskwilowym, ryglującym w trzech punktach i wykończonym uchwytem klamkowym. Szafy do segregatorów i teczek wiszących mają szuflady, przesuwane po prowadnicach z łożyskami kulkowymi z blokadą zabezpieczającą przed wypadnięciem. Szafy pancerne i sejfy to elementy, które muszą spełniać specjalne normy, zgodnie z certyfikatami IMP.