Meble szkolne

Strona główna » Meble szkolne

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mebli szkolnych.

L-201
Stół szkolny L-201
Wymiar blatu: 700 x 550 mm.
L-202
Stół szkolny L-202
Wymiar blatu: 1300 x 550 mm.
T-153
Stół szkolny T-153
Wymiar blatu: 1300 x 550 mm.
T-154
Stół szkolny T-154
Wymiar blatu: 700 x 550 mm.
Daniel 1 os.
Stół szkolny Daniel 1 os.
Wymiar blatu: 700 x 500 mm.
Daniel 2 os.
Stół szkolny Daniel 2 os.
Wymiar blatu: 1300 x 500 mm.
Olek 1 os.
Stół szkolny Olek 1 os.
Wymiar blatu: 700 x 550 mm.
Olek 2 os.
Stół szkolny Olek 2 os.
Wymiar blatu: 1300 x 550 mm.
C 614
Krzesło C-614
P 612
Krzesło P-612 z pulpitem
Ola
Krzesło Ola z podłokietnikami
Rino
Krzesło Roni
Ola T
Krzesło Ola T
C 614 T
Krzesło C-614 T
Visitor
Krzesło Visitor z pulpitem
Luxor
Krzesło Luxor

Coraz częściej w wyposażeniach szkół widać ogromne zmiany. Odchodzi się od tendencji wyposażania klasy w jednolite meble typu stolik i krzesła. Taki monotonny widok był standardem w dawnych latach. Jednak meble szkolne wcale nie muszą być nudne. Współczesne trendy stawiają na propozycje urozmaicone, kolorowe i atrakcyjne. Zwłaszcza, że ciekawy wygląd mebli wcale nie musi wchodzić w kolizję z ich praktycznością. Podstawą są nadal odpowiednie certyfikaty, które muszą posiadać poszczególne elementy. Regulują je przepisy, które muszą być respektowane przez producentów. Meble szkolne coraz częściej stanowią połączenie atrakcyjnego wzornictwa w i bezpiecznych materiałów. Krzesła i biurka, które są meblami najczęściej zamawianymi, wykonuje się z naturalnego drewna, połączonego z profilowanymi oparciami i nogami. Części metalowe pokrywa się bezpiecznymi, trwałymi farbami, odpornymi na czynniki zewnętrzne, w tym uszkodzenie mechaniczne. Elementy łączące, takie jak śruby, wkręty czy nity, są starannie zabezpieczone.

Administratorzy szkół chętnie szukają do swoich placówek pojedyncze stoliki w miejsce tradycyjnych krzeseł i ławek szkolnych. Nie tylko lepiej się prezentują, ale również stwarzają więcej możliwości aranżacyjnych wnętrza. W starszych klasach dobrze jest pomyśleć o krzesłach i stolikach regulowanych, w których wysokość siedziska lub blatu można łatwo dostosować do wzrostu ucznia. W przypadku starszych uczniów można również stosować krzesła z blatami, które nie różnią się od tych, jakie stanowią standardowe wyposażenie na uczelniach. Warto pamiętać, że większość szkolnego dnia dzieci i młodzieży jest spędzana właśnie w ławkach. Te 45 minut, spędzone w pozycji siedzącej ma ogromny wpływ na rozwój i zdrowie, dlatego meble szkolne powinny właściwie wspierać zdrowie uczniów podczas procesu edukacji. Przez godziny, spędzone w szkolnej ławce kształtuje się kręgosłup dzieci oraz nawyki prawidłowego siedzenia.

Meble szkolne, w tym ławki oraz krzesła, powinny być dobrane pod kątem wagi i proporcji uczniów. Dzieci rosną w różnym tempie, dlatego wprowadzenie krzeseł o identycznych rozmiarach dla wszystkich uczniów w klasie jest nieadekwatne do ich potrzeb. Jeśli już pierwszoklasiści będą mieli możliwość regulowania mebli szkolnych do swoich potrzeb, znacznie zmniejszy to u nich ryzyko nabycia częstych wad postawy, jak skolioza, kifoza czy lordoza. Aby chronić dzieci oraz młodzież przed chorobami kręgosłupa, najlepszym rozwiązaniem jest zapewnienie im odpowiedniego wyposażenia klas, które umożliwi komfortową naukę. Warto postawić na urozmaicenie. Nawet w obrębie jednej sali lekcyjnej można wykorzystać kilka modeli biurek i krzeseł. Bardzo popularne zwłaszcza w salach wykładowych, są modele, w których do oparcia jest dołączona podpórka, ułatwiająca pisanie. Nie mieszczą się na niej książki i zeszyty, ale w miejscach, gdzie robimy tylko notatki to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala na oszczędzenie miejsca.